Chopper Trähandtag

Chopper Trähandtag

I hjärtat av Seki City, Japan, en plats känd för sin månghundraåriga tradition av svärdssmide, har våra mästerliga hantverkare skapat en kniv som förkroppsligar precision, styrka och tradition.

Med sitt höga blad och den distinkta, rakt skurna fronten är denna chopper perfekt för att hantera stora ingredienser med en kraftfull, säker hand. Bladet är smitt av japanskt MV-stål som ger en riktigt bra bra skärpa samtidigt som kniven är slitstark och klarar de tuffare uppgifterna. Skaftet är tillverkat av svart ABS.

Denna kinahacka är klassiskt designad enligt den japanska knivtraditionen. Knivmodellen är mycket vanlig som allkniv i flera asiatiska kök och kallas även för Kinahacka. Oavsett om du förbereder delikata grönsaker elle rejäla köttbitar, fisk eller kyckling så har du en kniv som klarar jobbet.

Storlek: 30.5 x 9 x 1.7


Priser
Antal 5 7 30
Pris/st 604,00 587,00 552,00
Hos oss vågar du handla online
   Alltid personlig service med genomgång av din önskade beställning.
   Du får alltid ett korrektur innan beställningen blir bindande.

Beräkna pris

Antal  (Minsta antal 5 st)
Produktfärg

Rostfri/brun


Totalt pris
kr


Prisspecifikation
Fråga oss om produkten

st

   08-544 405 00
   ask@profilkompaniet.se



Satake

Satake arbetar ständigt med att bibehålla hög kvalitet och värna om en fortsatt hög kundnöjdhet. Vi säkerställer kvaliteten i samarbete med välkända svenska kockar. Satake producerar premiumprodukter för privata hem och professionella kök som skapar matlagningsglädje.


Visa samtliga produkter från Satake
Artikelnummer SATCH02
Storlek 30.5 x 9 x 1.7
Vikt 0.282 kg
Prisinformation Alla priser är SEK exkl. moms.